Zrozumieć pojęcia z branży IT

Wiele osób wciąż uważa pojęcia typu hosting www, serwer, proxy czy chmura za wręcz magiczne. To oczywiste, jeśli nie działamy w branży związanej z komputerami. Ale warto jednak wyjaśnić sobie niektóre z nich, gdyż tak naprawdę zrozumienie ich jest dość proste, a dzięki temu poruszanie się w tej materii przestanie nas przerażać.

Hosting SasWeb.com.pl jest wręcz niezbędny, jeśli chcemy zbudować i stworzyć własną stronę internetową. Wielu z nas ma pomysł na własny biznes, ale żeby zaistnieć w Internecie i dać się poznać wielu ludziom warto jest zaprezentować swoje usługi lub produkty na własnej stronie internetowej. To hosting umożliwia umieszczenie strony w sieci, ważna jest także chwytliwa nazwa!

Serwer to swojego rodzaju komputerowy program, który świadczy usługi na rzecz innych programów. To system oprogramowania, który bierze udział w udostępnianiu zasobów.

Jeśli kwestie związane z Internetem czy komputerami są dla nas wciąż wielkim znakiem zapytania, warto zdecydować się na szybki kurs wprowadzający. Wyjaśni on nam podstawowe kwestie i sprawi, że przestaniemy się bać komputerów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *